הכנה לדרך ומרפאה לימודית:

כשהתחלתי לעבוד כמטפל צעיר חוויתי תסכול גדול מהפער שנוצר (מסיבות רבות) בין ההכשרה הטובה שקיבלתי למציאות התעסוקתית הקשה. לאחר מספר לא מבוטל של משברים ובתמיכה של קולגות הצלחתי לפתח את המרפאה שלי ולקדם את התפתחותי המקצועית. מאז החלטתי ללוות מטפלים צעירים בתחילת דרכם.
יחד עם חברי הטוב ערן גוטווירץ פיתחנו בקמפוס ברושים קורס לבוגרים שאנו קוראים לו "הכנה לדרך"- הכרות עם עולמו של המטפל בתחילת דרכו, קורס המערב הכרות עם השוק המקצועי, הכרות עם עולם העיסקי של עצמאים, לימוד כלים לקידום אישי וכל זאת ע"י פיתוח חשיבה יצירתית ולימוד כלים אישים של התפתחות עצמית. הקורס הלך והתפת וכיום הוא חלק אינטגלי מתוכנית הלימוד במכללה והוא עתיד להתפתח לחומים נוספים.
יחד עם הקורס אני מאפשר לתלמידים מובילים להצטרף אלי לטיפולים במרפאה (בהסכמת המטופלים) ללימוד קליני.
בשנים האחרונות הייתי שותף לוועד האגודה לרפואה סינית בפיתוח תוכנית החונכים המצויינת שהם מקימים בשנים אלו ואני מאמין גדול בצורך העז של מטפלים בהמשך לימוד מקצועי בתום ההכשרה הבסיסית.


שאלות ותשובות:

שאלה

איך אפשר לעשות טיפול בדיקור לילדים?

תשובה:

תשאירו את זה לי :-). הניסיון הרב שצברתי בעבודה עם ילדים תורמת לי בצלחה של הנגשת הטיפול. גם ילדים שזזים כל הזמן יכולים לקבל טיפול ואני מוצא את הדרך ע"י שימוש במדבקות, כלים שונים, מוקסה או צמחי מרפא לאפשר טיפול נכון לילד.


שאלה

מה כולל הטיפול?

תשובה:

הטיפול כולל מפגש ראשון של הכרות, בו, לאחר שיחה והכרות אני מסביר לילד ולהורים על הטיפול ועושה טיפול ראשון. אורך מפגש ראשון 40 דקות. המפגשים הבאים קצרים יותר ונמשכים כ20 דקות ובהם אנחנו נפגשים, מדברים על התקדמות הטיפול ועושים טיפולים חוזרים. ההורים והילדים מקבלים "שיעורי בית" הכוללים המלצות תזונה, התנהגות בריאותית וטיפים נוספים. רוב הטיפולים כוללים ליווי של פורמולות צמחים ללקיחה בבית.


שאלה

איך להסביר לילד על הטיפול?

תשובה:

פשוט תגידו לו שהולכים לטיפול, אני אסביר. אל תגידו לו כלום על צורת הטיפול כי אתם לא מיומנים בהסבר והכי חשוב: אל תגידו "זה לא יכאב" כי גם ילד בן חצי שנה מבין שכשאומרים זה לא יכאב זה כואב :-) וזה לא הולך לכאוב.


שאלה

מאיזה גיל מטפלים?

תשובה:

בכל גיל, החל מלידה אם צריך. ההעדפה שלי היא לא לטפל לפני גיל שלושה חודשים מכיוון שהילדים מאוד עדינים אך אם יש צורך זאת הזדמנות מעולה למנוע מחלות שיפריעו בהמשך.


שאלה

טיפול כל כך קצר?

תשובה:

כן, ילדים הם נקיים, הם לא סוחבים על עצמם את כל המעטפות הבריאותיות של מבוגרים לכן צריך מינימום התערבות ומקסימום דיוק. הטיפולים הם קצרים ותוך זמן קצר ניתן לראות את השפעתם.


שאלה

לכמה טיפולים לצפות?

תשובה:

קשה מאוד לדעת איך כל אחד מגיב לטיפול ולכן צריך להתכוונן ל4 טיפולים שבועיים ואחריהם יהיה ניתן להעריך עוד כמה טיפולים צריך ובאיזו תדירות.
המטרה שלי היא לשלוח את המטופל הביתה בריא כמה שיותר מהר, אני אהיה הראשון לומר לכם שאתם או הילד יכולים להמשיך לדאוג לעצמיכם לבד.


שאלה

איך דיקור עובד?

תשובה:

בקצרה, אין לזה תשובה ברורה עדיין, הנושא נחקר ונבדק וישנן מספר תיאוריות על דרך הפעולה של הדיקור, אחת דרך מסולים עיצביים והשפעה על המוח, דרך שניה דרך רקמות חיבור והמסרים שעוברים בניהם. החשוב הוא שזאת שיטה שהוכחה מחקרית כיעילה ובעלת ניסיון קליני של אלפיים שנים ויותר.


שאלה

האם קיים מחקר ברפואה סינית?

תשובה:

קיים מחקר רב בכל סוגי הטיפול המוכיחים את יעילותו על אף שהמנגנונים של הפעולה לא מובנים לחלוטין (כמו הרבה תרופות שנמצאות בשוק, אגב). המחקר ברפואה סינית הולך ומתרחב ולכן התחום הזה הופך מקובל יותר ויותר על ידי המערכת הרפואית.


שאלה

מה לצפות מהטיפול?

תשובה:

הטיפול צריך לייצר הטבה בתלונה שבגינה התחיל הטיפול. לפעמים מסלול השיפור כולל תקופות של החמרה או חוסר שינוי אך בכל מקרה שכזה צריך פשוט להיות איתי בקשר ישיר ואני אנחה אתכם.