הטיפול באדם נובע במקורותיו, עובר דרך סיפור חייו, חולשותיו ופחדיו אך תמיד מכוון אל עבר חלומותיו ועוצמותיו. הרפואה הסינית היא שיטת טיפול עתיקה בעלת צורת חשיבה מסדרת הנשענת על מקורות פילוסופים וניסיון קליני עשיר של 2500 שנה ויותר. בשנים האחרונות הרפואה הסינית נבחנת בכלים מדעיים ועומדת בכל הקריטריונים של הרפואה המודרנית.

הבסיס הפילוסופי של הרפואה הסינית נשען על מספר מקורות אך בעיקר על התפיסה הדאוסטית הגורסת שהאדם מתנהל כחלק מהטבע ועליו לשמור על החוקים הבסיסים של הטבע על מנת לשמור על בריאותו.

הספר המוביל ברפואה סינית הוא ספר הרפואה הפנימי של הקיסר הצהוב אשר אוגד לפני 2000 שנה וכולל שיח בין הקיסר הצהוב לבין רופא החצר' היועץ של צ'י בו. באחת השיחות שואל הקיסר את היועץ שלו: מה היא בריאות?

הקיסר הצהוב שואל:

“How does one go about maintaining absolute health and well being?”

” Health and well being can be achieved only by remaining centered with one’s spirit, guarding against squandering one’s energy , maintaining the constant flow of one’s qi and blood, adapting to the changing seasonal and yearly macrocosmic influences, and nourishing one’s self preventively”

MaoShing Ni , The yellow Emperor's Classic's of Medicine, Ch 70

הטיפול ברפואה סינית כולל 5 זרועות טיפול:

דיקור ומוקסה- דיקור (החדרת מחטים) ומוקסה (חימום של נקודות הדיקור) הן שיטה עתיקה שהמקורות המתעודים הראשונים שלה מתועדים עוד מאירופה לפני סין והיא הלכה והתעדנה עם התפתחות היכולת לייצר מחטים עדינות וחד פעמיות. הדיקור והמוקסה משמים להפעלה של נקודות המניפולציה ומייצרים השפעה רחבת טווח בגוף. הטכניקה היפנית בה אני משתמש היא נטולת כאב כמעט לחלוטין ומאפשרת למטופל טיפול עדין אך עוצמתי.

טיפול במגע - טיפול במגע הוא הטכניקה הקדומה והאינטואטיבית ביותר מכל טכניקות הטיפול. ברפואה הסינית והיפנית חיברו את ההשפעות המיטיבות של מגע באשר הוא לאנטומיה והפיזיולוגיה הסינית והמערבית ויצרו שיטת טיפול אפקטיבית מאוד המזכירה הכוללת לחיצה על נקודות הדיקור והמרידיאנים ומתיחות. השיטה הסינית נקראת טווינא והיפנית שיאצו. אני מטפל ומלמד טיפול בשיאצו בקמפוס ברושים ומשלב את הטיפול במרפאה בכל טיפול ע"פ הצורך ואופי הבעיה.

צמחי מרפא- שיטת הטיפול בצמחי מרפא סינים כולל שימוש במנעד רחב של צמחים הגדלים בסין, חלקם ידועים בארץ בזנים דומים. הטיפול בצמחי מרפא נעשה כמעט תמיד בשילוב של צמחים בפורמולות ולא בצמחים בודדים. הלקיחה של הצמחים בפורמולה מאפשר העצמה של תכונות מסויימות של הצמח ואיזון של תכונות אחרות. צורות הלקיחה של הפורמולות מגוונות ומותאמות למטופל

תזונה- התזונה הסינית מבוססת תפיסה אנרגטית של האיברים השונים והשעון הביולוגי. הטיפול התזונתי נעשה במרפאה כלווי לטיפול בחדר הטיפולים ויכלול המלצות ע"פ הבעיות השונות והאבחנה של המטופל. הטיפול אינו יעוץ תזונתי מלא ובמידת הצורך אני מפנה להמשך טיפול אצל מטפלים מוסמכים בתזונה סינית או מערבית.

תנועה- שיטות התנועה הסיניות המסורתיות- הן טאי צ'י וצ'י קונג והן משולבות בטיפול כעצות לטיפול עצמי ודרך חיים נכונה. גם כאן, התרגלים מותאמים לאופי הבעיות ואופי המטופל ודרכם ניתן לשמר ולהעצים את חווית הטיפול.

במה מטפלים?

אני מטפל במרפאה בבעיות של רפואה כללית ומפנה למטפלים המתמחים בתחומים ספציפים במידת הצורך לייעוץ או להשלמת הטיפול.

תחומים המטופלים במרפאה:

כאב- בעיות שריר שלד, אורתופדיה, כאב ראש, כאבי מחזור, פיברומיאלגיה וכאב נוירולוגי.

מחלות פנימיות- מערכת עיכול, מערכת נשימה, מערכת חיסון, מחלות אוטואימיוניות.

בעיות הורמונליות- מחזור, גיל המעבר

מחלות מטבוליות- סכרת, לחץ דם, כולסטרול, בעיות כבד אחרות, בעיות ספיגה.

מחלות זיהומיות- מערכת הנשימה, עיכול, שתן

חשוב לציין שאין בכתוב משום התוויה רפואית או החלפת יעוץ של רופא והטיפול אינו תחליף לטיפול קונבציונלי הנדרש במידת הצורך.

הטיפול במרפאה יעשה בלווי של הטיפול הקונבנציונלי וישלים אותו על פי הצורך. הטיפול יכול לתרום ולהעצים את הטיפול הקונבנציונלי ולאפשר למטופל להשתמש ברפואה קונבנציונלית בצורה מדודה ושקולה.

מוזמנים לשמוע עוד:

תוכנית הבוקר של פאולה וליאון